Být šílený?? Proč ne, když na to máš!

$_°! H@RĐStYŁ€ !°_$

23. srpna 2008 v 14:16 |  °°! B€St MuSłC !°°
Hardstyle (někdy také hardbass) je subžánr trance, se vztahem k hard trance, ale má také blízký vztah k nu style gabber. Vyznačuje se agresivnějšími smyčkami s hutnými basy, breakdowny a melodiemi. Průměrné tempo je mezi 140 a 150 bpm, což je asi o 30 bpm méně, než nu style gabber. Spoustu hardcore producentů dělá také hardstyle, většinou však pod jiným aliasem. Na akcích se hardstyle hraje společně s Nu-NRG a gabber ve Velké británii a s hard trance a hardcore ve zbytku Evropy.

Hardstyle je vytvářen hlavně producenty z Nizozemska, Itálie, Švýcarska a Německa. Hardstyle scéna se však rychle vyvíjí i v ostatních zemích např. Velká Británie, Israel, Belgie, Španělsko, Polsko, Švédsko, Finsko, Norsko, Estonsko, Dánsko, Rakousko nebo Jížní Afrika.

V současné době lze dělit hardstyle do tří kategorií:


Holandský hardstyle - Většinou tvrdší a temnější než ostatní hardstyle.

Italian hardstyle - Obvykle má dlouhé melodické break downy, ale stále dost tvrdou basovou linku.

Nu-Style - Není moc tvrdý, ale je hodně melodický.


Vedoucí společností, která připravuje nejvíce hardstyle parties je Q-Dance. Připravuje velké akce na fotbalových stadionech, letištích apod. Nejvíce hardstyle parties je pořádáno v Holandsku.

Nejznámější akce:

Qlimax

Q-base

X-Qlusive

Inqonrtol

Qrimetime

Defqon.1

Sensation Black


V poslední debě se hardstyle dostává i do České republiky. Současně se začínají objevovat i hardstyle producenti. Mezi jedny z prvních producentů patří Hardstyle Boy nebo Satellite Bass. V prosinci roku 2007 začal fungovat i hudební label Observatory Media vydávající mimo jiné i hardstyle.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama