Být šílený?? Proč ne, když na to máš!

$_°! N@RuT0 !°_$

23. srpna 2008 v 20:29 |  °°! N@RuT0 !°°
Naruto je populární shounen manga, která ve Weekly Jumpu vychází od roku 1999. Kreslí a píše ji Kishimoto Masashi. Manga má také neméně úspěšnou seriálovou adaptaci - anime, která končí 220 části. Na tento seriál navazuje pokračování s názvem Naruto Shippuuden, ktéré se dějově odehrává o 2 1/2 roku déle než končil původní anime seriál Naruto (manga kapitoly 245 a výše).
Hlavní hrdina, Naruto Uzumaki, je hlasitý, hyperaktivní, dospívající ninja, který neustále hledá přijetí a uznání ostatními stejně jako touží po tom stát se Hokage, který je uznávaný jako vůdce a nejsilnější ninja ve vesnici.

Naruto Uzumaki - Když se Naruto narodil byl do něj zapečetěn devíti-ocasý liščí démon který v ten čas ohrožoval vesnici. Naruto se to však neměl dozvědět a vyrůstal tak sám a všemi odstrkovaný. Naruto proto začal "zlobit", aby si tak získal pozornost ostatních. Jeden z mála lidí kteří byli Narutovi blízcí byl jeho učitel Iruka, který ho naučil, že není sám. Poté co se Naruto stal ninjou. Dostal se do týmu 7. Jeho členy jsou Haruno Sakura, do které je Naruto zakoukaný, Uchiha Sasuke, kterého Naruto nesnáší, protože je moc oblíbený a holky ho zbožňují, a velitelem je Hatake Kakashi. Společně tak musí plnit různé mise. Narutovým snem je stát se Hokagem, nejsilnějším a nejuznávanějším ninjou ve vesnici, ačkoli za začátku jeho ninja schopnosti nejsou nijak ohromující a téměř se mu nepodařilo stát se ninjou. Nejoblíbenější jídlo je ramen. Je oblečen v nepříliš pohledné oranžové kombinéze. Díky tomu že je v něm ukryt devítiocasí liščí démon muže z něj Naruto čerpad rudou čakru, které už hodněkrát využil a vždy mu to pomohlo zvrátit mnohé bitvy. Démon mu pučuje svou čakru proto, že kdyby Naruto umřel, byl by konec i s démonem, ne že eby démonovi nějak záviselo na narutově životě. Naruto muže přivolat jako zvířecího společníka žábu. Jeho oblíbené jutsu je Kage bunshin no jutsu (klonové jutsu)a multy stínové klonové jutsu, taky používá Rasengan, který byl oblíben u 4 Hokageho.
Ninja!Podle prastaré legendy existoval kdysi démon, před jehož obrovskou silou se klaněla i samotná nebesa. Jmenoval se Kyubi no Yoko a byl nejmocnějším a nejstrašnějším ze všech. Čtvrtý Hokage, nejmocnější bojovník své doby, za cenu vlastního života démona spoutal a zaklel do těla malého chlapce. Ten chlapec se jmenoval Uzumaki Naruto.

Uzumaki Naruto je kluk, sirotek, ze Skryté Listové vesnice, je uřvaný, hyperaktivní a neustále se snaží získat uznání od ostatních. Jeho snem je stát se Hokagem. Příběh začíná tím, že Naruto dokončí zkoušku na ninja akademii a stane se tak ninjou. V týmu s ostatními plní různé více či méně nebezpečné mise (od venčení psů až po zabíjení super nebezpečných zločinců). Naruto je na začátku velmi neoblíbený, protože je do něj zapečetěný démon Kyuubi (liščí démon), který vyvraždil půl Listové vesnice. On sám to až do svých 12 let nevěděl. Postupně se ale s ostatními sbližuje a vytváří si přátele. V podstatě celá série je založena na postupném vývoji nejen Naruta, ale i ostatních postav. Dozvíme se hodně o jejich historii, vztazích a dovednostech. Hned na začátku se dozvíme, že Naruto miluje kamarádku z akademie, Sakuru Haruno , která ovšem jeho city neopětuje a snaží se sbalit dalšího z hlavních hrdinů, Sasukeho Uchihu. Ten pro změnu zase nechce ji. Jindy se zase dozvíme o drsném mládí Sasukeho, kdy celý jeho klan byl vyvražděn. Velká část příběhu vypráví o Chuuninské zkoušce, kdy se rozhoduje o tom, kteří ninjové povýší na další hodnost.Později, o 2 a půl roku, navazuje příběh na starý a dozvíme se podrobnou historii každé neméně důležité postavy.Dospějí nejen samotní hrdinové anime, ale i jejich schopnosti a dovednosti.( Naruto Shippuuden,nová série anime která odstarovala roku 2007 v TV Tokyo)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama